1. Jak začít - krok za krokemZveme Vás na kurz základů kresby a malby pro úplné začátečníky. Kurz je zaměřen na všeobecné základy výtvarného umění. Začínáme kresbou zátiší tužkou, uhlem nebo rudkou, pastelem, později přecházíme k malbě akrylovými barvami. Pokročilí, anebo ti, kteří nemají zájem o kresbu, mohou začít malbou. Přístup lektora je ke každému jednotlivci individuální.


Hlavním smyslem kurzu je naučit studenty pracovat s liniemi a barvami naprosto uvolněně a s čistým potěšením z práce. Společně se ponoříme do světa barev a tvarů. Prozkoumáme všechny možné podklady a materiály pro kresbu i malbu, jejich výběr a použití.

Náměty a témata nejsou striktně daná. Můžeme experimentovat, vyzkoušet si různé kombinace technik kresby a malby. K výsledku je důležité dojít zábavnou a zajímavou cestou. Cílem tohoto kurzu je naučit studenty barevnému obrazovému vidění a vlastní kreativitě. Na závěr kurzu si každý vymyslí své téma a vyzkouší si namalovat na plátno „Svůj vlastní obraz“!

Program výuky po lekcích:


1. lekce - Kresba tužkou, rudkou, uhlem, základy stínování, práce s linií, bodem, tvarem, plochou, objemem, studie jednotlivých těles.

2. lekce - Kresba tužkou, rudkou, úhlem nebo pastelem, studie jednoduchého zátiší.

3. lekce - Kresba tužkou, uhlem, rudkou nebo pastelem s důrazem na perspektivu, stínování a vyjádření struktury.

4. - 8. lekce - Malujeme si svůj obraz
Malba akrylovými barvami na plátno - každý student si zvolí své téma a vyzkouší si malbu obrazu na plátno. Malovat můžete buď podle reálného námětu, nebo abstraktně. S vhodným výběrem námětu Vám poradí lektor a zároveň Vám doporučí vhodný podklad a podmalbu pro Váš obraz. V průběhu tvorby Vašeho díla se seznámíte se všemi postupy a technologiemi malby akrylovými barvami.

Seznámíme se s technikou malby a výstavbou obrazu. Ukážeme si způsob práce se štětcem i míchání barev na paletě. Jak vytvářet prostorové plány popředí a pozadí obrazu? Jaké jsou základní barvy a jak se z nich míchají další barevné odstíny? Jak se dělí barvy na teplé a studené a jak působí opticky vedle sebe? Jak dosáhnout jemných barevných valérů a přechodů? To vše si vysvětlíme a vyzkoušíme v rámci tvorby díla.

Co s sebou na kurz?
Na 1. – 4. lekci žádné pomůcky nepotřebujete. Vše Vám zdarma zapůjčíme v našem ateliéru. Během první lekce Vám vysvětlíme, co budete na malování vlastního obrazu potřebovat (plátno, štětce). Barvy jsou zdarma k dispozici v ateliéru.
Termíny konání kurzu a kurzovné.
Podrobný přehled všech aktuálně probíhajících kurzů naleznete na stránce s rozvrhem kurzů. Tam naleznete i ceny kurzů v dvouměsíčních cyklech. Jestliže jste již nalezli kurz, který Vás zaujal, můžete se přihlásit vyplněním přihlašovacího formuláře.

FOTOGALERIE
Ateliér Praha 5, s.r.o.


Jeremiášova 2581/2, 155 00 Praha 5 - Stodůlky
Budova JEREMI SPORT
Telefon:   +420 602 614 855
E-mail:  info@atelierpraha5.cz
Jak se k nám dostanete
Metrem - stanice metra  Luka, 10 minut pěší chůze (700 m)
Metrem a autobusem od stanice metra Luka - 1 stanice autobusy linek 137, 142, 174, 255, 301, 352, 502, 504 - výstupní stanice Amforová, 50 m od Ateliéru
Vstup do ateliéru- hlavním vchodem do budovy ze strany parkoviště, podél recepce a restaurace do zadní části budovy

VÍCE O NÁS


Kde nás najdeteZveme Vás na zážitkový kurz "Malujeme v kavárně Kristian"
FLY-OUT-BOX