11. Malba a kresba od „A“ do „Z“Tento kurz je zaměřen na začátečníky, kteří touží nejen po tom, naučit se malovat.


KURZ NENÍ V TOMTO CYKLU OTEVŘEN!
V první lekci začneme kresbou tužkou na papír a vysvětlíme si základy stínování a jakými způsoby lze využít. Poté se přesuneme ke kresbě úhlem či rudkou a vyzkoušíme si kresbu zátiší podle reality. Ráda bych také vysvětlila zákony kresby figury a proporcí obličeje v kresbě portrétu.

Až si vyzkoušíme kresebné techniky, zkusíme si malbu akvarelem, kterou považuji za obtížnou, ale zábavnou a efektivní. Vždy se budu snažit najít zajímavá témata, ale zároveň ocením, pokud si jednotlivci předem připraví předlohu. Ke konci kurzu s novými zkušenostmi se můžeme konečně přesunout k malbě akrylovými barvami na plátno.

Budeme se učit míchat barvy ze tří základních odstínů (červená, žlutá, modrá) a vysvětlíme si, jakými způsoby lze barvu štětcem na plátno nanášet. Po dokončení tohoto kurzu by měli účastníci mít povědomí o nejvíce užívaných malebných a kresebných technik, které se užívají v světě umění.


Painting and drawing from "A" to "Z"

This art lessons are focused on beginners that would like to learn more art drawing and painting techniques. First lesson will be about drawing on paper, I will explain to you the basics of drawing and how to use the shading and hatching. After that, we can move to drawing with charcoal and try to create a still life, that I‘m going to prepare for you.  I would also like to explain to you how the proportion of a body and face works and try to create at least one portrait and one figure.

After we are finish with drawing, we can move to painting with water colour. I found this technique quite difficult, but also very fun and effective. I will always try to find interesting themes for you, but I’d appreciate if you have your on ideas and you can also bring your own pictures. When were done with all this techniques, we can finally move to the painting on canvas.

We will be using acrylic painting and I’ll explain to you how to mix colours using only 3 basic colours (red, yellow, blue) and how to use the brushes correctly. After finishing this art lessons, ou should have a basic knowledge of most of the drawing and painting techniques used in the world of art.


Co si vzít s sebou na kurz?
Veškeré pomůcky pro malování jsou v ceně kurzu. Jediné, co si musíte přinést je podklad pro malování (například malířské plátno, barevný papír na pastelovou kresbu, papír na malbu akvarelem) Pokud máte svoje oblíbené nástroje, na které jste zvyklí, neváhejte si je vzít s sebou, ať se Vám u nás příjemně pracuje.

What to take with you for a course?
All painting tools are included in the course price. The only thing you need to bring is a base for painting (for example, canvas, coloured paper for pastel drawing, paper for watercolour painting). If you have your favourite tools you are accustomed to, do not hesitate to take them with you to make your work with us pleasant.
Termíny konání kurzu a kurzovné.
Podrobný přehled všech aktuálně probíhajících kurzů naleznete na stránce s rozvrhem kurzů. Tam naleznete i ceny kurzů v dvouměsíčních cyklech. Jestliže jste již nalezli kurz, který Vás zaujal, můžete se přihlásit vyplněním přihlašovacího formuláře.

FOTOGALERIE
Ateliér Praha 5, s.r.o.


Jeremiášova 2581/2, 155 00 Praha 5 - Stodůlky
Budova JEREMI SPORT
Telefon:   +420 602 614 855
E-mail:  info@atelierpraha5.cz
Jak se k nám dostanete
Metrem - stanice metra  Luka, 10 minut pěší chůze (700 m)
Metrem a autobusem od stanice metra Luka - 1 stanice autobusy linek 137, 142, 174, 255, 301, 352, 502, 504 - výstupní stanice Amforová, 50 m od Ateliéru
Vstup do ateliéru- hlavním vchodem do budovy ze strany parkoviště, podél recepce a restaurace do zadní části budovy

VÍCE O NÁS


Kde nás najdeteZveme Vás na zážitkový kurz "Malujeme v kavárně Kristian"
FLY-OUT-BOX