13. Od moderní malby k abstrakci

KURZ NENÍ V TOMTO CYKLU OTEVŘEN!
Moderní umělci
byli zprvu vysmíváni kritikou a publikum nejevilo o jejich tvorbu zájem, přesto se rozhodli pro nelehkou cestu hledání nového uměleckého výrazu, kterou doprovázelo strádání, úsměšky, chudoba i vytěsnění na okraj společnosti, a nevydali se pohodlnou cestou oficiální akademické tvorby. Historie jim dala za pravdu a dnes jsou právem oslavováni jako průkopníci moderního umění.

V tomto kurzu si zkusíme zachytit okamžitou atmosféru dané chvíle jako to dělali impresionisté. Namalujeme si krásně barevné slunečnice od Vincenta Van Gogha. Niterný obraz Výkřik od Edvarda Muncha. Uděláme si barevné koláže a podíváme se na Henri Matisse, kde hlavní úlohu má barva. Vyzkoušíme si některý z mnoha stylů, kterými si prošel Pablo Picasso. Nakonec dojdeme až k abstrakci, reálnou předlohu zjednodušíme na základní barvy a tvary a zaměříme se na barevné kompozice.

Během kurzů se podíváme na různé přístupy a malířské polohy a každý zažije to pravé dobrodružství při hledání třeba i toho vlastního osobitého stylu.

Co s sebou na kurz?
Na první lekci si přineste pouze podklad pro malbu (plátno na rámu). Žádné další pomůcky nepotřebujete. Vše Vám zdarma zapůjčíme v našem ateliéru. Během první lekce Vám lektor vysvětlí vše, co budete na kurz potřebovat.
Termíny konání kurzu a kurzovné.
Podrobný přehled všech aktuálně probíhajících kurzů naleznete na stránce s rozvrhem kurzů. Tam naleznete i ceny kurzů v dvouměsíčních cyklech. Jestliže jste již nalezli kurz, který Vás zaujal, můžete se přihlásit vyplněním přihlašovacího formuláře.

FOTOGALERIE
Ateliér Praha 5, s.r.o.


Jeremiášova 2581/2, 155 00 Praha 5 - Stodůlky
Budova JEREMI SPORT
Telefon:   +420 602 614 855
E-mail:  info@atelierpraha5.cz
Jak se k nám dostanete
Metrem - stanice metra  Luka, 10 minut pěší chůze (700 m)
Metrem a autobusem od stanice metra Luka - 1 stanice autobusy linek 137, 142, 174, 255, 301, 352, 502, 504 - výstupní stanice Amforová, 50 m od Ateliéru
Vstup do ateliéru- hlavním vchodem do budovy ze strany parkoviště, podél recepce a restaurace do zadní části budovy

VÍCE O NÁS


Kde nás najdeteZveme Vás na zážitkový kurz "Malujeme v kavárně Kristian"
FLY-OUT-BOX