14. Olejomalba - malba starých mistrůJednou z odnoží tzv. „lavírované“ (tj. ve vrstvách pokládané) olejomalby je šerosvit. Předměty na malbách Caravaggia, či Rembrandta kontrastně vystupují -osvětleny mystickým světlem- z tmavého pozadí. Přijďte si pod vedením lektora nakreslit obraz dle starých mistrů.


KURZ NENÍ V TOMTO CYKLU OTEVŘEN!
Co můžete od kurzu očekávat?

Naučíte se rozvrhovat kompozici, vnímat perspektivu, míchat olejové barvy a média vhodná pro vrstvenou techniku. Osvojíte si techniku lavírované malby. Naučíte se namíchat si tzv. „lazuru“. Pochopíte pojmy „imprimitura, grissaile, frotáž“ a mnoho jiných. Domů si odnesete plátno s vlastnoruční malbou.

Následující rozpis, který je předběžným nástinem běhu kurzu se s ohledem na osazenstvo upraví konkrétním potřebám.

1. lekce - Seznámíte se teoreticky s historií šerosvitné olejomalby. Vštípíte si pojmy kompozice a perspektivy obrazu. Dozvíte se, jakými způsoby lze přenést předlohu na plátno. Vysvětlíme Vám, jak realizovat svou první podkladovou malbu.

2. lekce - Položíme na plátno svou první imprimituru - tedy podkladovou akrylovou malbu. Dozvíte se něco z teorie podkladových maleb, technik lazurování, či tzv. technik malby„ vysvětlováním“.

3. lekce - Dozvíte se něco ohledně modelace malby. Jaké vrstvy a jaká média pokládat do přes sebe a jakým chybám se v lavírované malbě vyhnout.

V následujících lekcích si vyzkoušíte techniky lavírované malby a uvidíte, jaká média se přidávají do malby ve spodních a vrchních vrstvách. Každou lekci budeme věnovat výstavbě obrazu až do jeho dokončení. Lektor se individuálně přizpůsobí Vašim potřebám.

Co s sebou na kurz?
Můžete si vzít několik štětců rozdílných velikostí. Jaké konkrétní štětce, či pomůcky budete potřebovat, se dozvíte na první lekci a budete konzultovat s lektorem ohledně Vámi zvoleného námětu. Máte-li kvalitní fotopředlohu, kterou byste chtěli ztvárnit, vezměte ji s sebou na konzultaci též. Nezapomeňte na zástěru, plášť, či jakékoli ošacení, které si můžete ušpinit od barev.
Termíny konání kurzu a kurzovné.
Podrobný přehled všech aktuálně probíhajících kurzů naleznete na stránce s rozvrhem kurzů. Tam naleznete i ceny kurzů v dvouměsíčních cyklech. Jestliže jste již nalezli kurz, který Vás zaujal, můžete se přihlásit vyplněním přihlašovacího formuláře.

FOTOGALERIE
Ateliér Praha 5, s.r.o.


Jeremiášova 2581/2, 155 00 Praha 5 - Stodůlky
Budova JEREMI SPORT
Telefon:   +420 602 614 855
E-mail:  info@atelierpraha5.cz
Jak se k nám dostanete
Metrem - stanice metra  Luka, 10 minut pěší chůze (700 m)
Metrem a autobusem od stanice metra Luka - 1 stanice autobusy linek 137, 142, 174, 255, 301, 352, 502, 504 - výstupní stanice Amforová, 50 m od Ateliéru
Vstup do ateliéru- hlavním vchodem do budovy ze strany parkoviště, podél recepce a restaurace do zadní části budovy

VÍCE O NÁS


Kde nás najdeteZveme Vás na zážitkový kurz "Malujeme v kavárně Kristian"
FLY-OUT-BOX