15. Kurz pro mladé malíře od 12 letKurz je určen především pro mladé malíře s výtvarnými zkušenostmi, ale i méně pokročilé děti se zájmem o malování a kreslení jsou vítány.


KURZ NENÍ V TOMTO CYKLU OTEVŘEN!
V tomto kurzu se budeme postupně učit
různé techniky malby i kresby. Kurz je zaměřený především na děti, které již mají s malbou zkušenosti, avšak vítaní jsou i méně pokročilí. Individuální přístup ke každému účastníkovi kurzu je samozřejmostí a bereme vždy ohled na rychlost a schopnosti jednotlivců.

Snažíme se o to, aby se děti vždy cítily dobře a kurz pro ně byl zábavný, proto vybíráme různorodá témata. V prvních lekcích se budeme věnovat technikám kresby, vysvětlíme dětem základy perspektivy v architektuře a jak správně zachytit proporce obličeje v kresbě portrétu. Po této zkušenosti se postupně přesuneme k malbě akvarelem a akrylovými barvami.

Naučíme se míchat barvy ze tří základních odstínů (červené, žluté a modré) a vyzkoušíme si také malbu na plátno. Cílem lekcí je studenty naučit se práci s rozlišnými technikami a navnadit je k další samostatné práci doma. Kurz je vhodný také pro kreativní děti, které zvažují, že by se časem chtěly hlásit na střední umělecké školy.

Orientační program kurzu po lekcích:

1. Kresba tužkou nebo uhlem - zátiší podle skutečnosti

2. Kresba tužkou a malba akrylem – podmalba – volné téma podle fotografie

3. Akvarel – tvorba barevné vzorkovnice a jednodušší skici nebo více skic (například květiny)

4. Olejomalba (pokračování na akrylové podmalbě z lekce 2)

5. Pastel – zvířátko podle fotografie

6. Akvarel – malba krajinky podle fotografie

7. Akryl – volné téma

8. Olejomalba (dokončení práce z lekcí 2 a 4)


Co s sebou na kurz?
Všechny pomůcky jsou v ceně kurzu. V případě práce s barvami doporučujeme dětem přibalit k svačině zástěrku, starší košili, či jiný starší oděv, který může ušpinit, případně zničit. Kromě možnosti udělat dětem v ateliéru teplý čaj, je v prostorách budovy též bistro s možností malého občerstvení - hodí se tedy i dle Vašeho uvážení dát dítěti drobné kapesné.
Termíny konání kurzu a kurzovné.
Podrobný přehled všech aktuálně probíhajících kurzů naleznete na stránce s rozvrhem kurzů. Tam naleznete i ceny kurzů v dvouměsíčních cyklech. Jestliže jste již nalezli kurz, který Vás zaujal, můžete se přihlásit vyplněním přihlašovacího formuláře.

FOTOGALERIE
Ateliér Praha 5, s.r.o.


Jeremiášova 2581/2, 155 00 Praha 5 - Stodůlky
Budova JEREMI SPORT
Telefon:   +420 602 614 855
E-mail:  info@atelierpraha5.cz
Jak se k nám dostanete
Metrem - stanice metra  Luka, 10 minut pěší chůze (700 m)
Metrem a autobusem od stanice metra Luka - 1 stanice autobusy linek 137, 142, 174, 255, 301, 352, 502, 504 - výstupní stanice Amforová, 50 m od Ateliéru
Vstup do ateliéru- hlavním vchodem do budovy ze strany parkoviště, podél recepce a restaurace do zadní části budovy

VÍCE O NÁS


Kde nás najdeteZveme Vás na zážitkový kurz "Malujeme v kavárně Kristian"
FLY-OUT-BOX