2. Od kresby k malběKurz je určen pro všechny, kteří si chtějí osvojit výtvarné techniky, dozvědět se něco nového o technice a technologii malby nebo jen v příjemném prostředí relaxovat a tvořit.


Co bude předmětem výuky, co může účastník kurzu očekávat? Prostě nevím jak! Možná to jste si říkali, když Váš obraz nebo kresba nedopadly podle Vašich představ. Aby se Vám dařilo, museli byste znovu sami přijít na to, na co přicházeli umělci staletí před vámi. Ale nebojte se, jsou to věci, se kterými Vás seznámíme a které Vám práci velmi usnadní.

V průběhu kurzu si probereme linie a stínování a řekneme si, jak zvětšovat dvojrozměrnou předlohu na libovolnou velikost. Seznámíme se s technologií barev, podklady, podmalbou, lazurami, lakováním a mícháním barev.

Naučíme se také používat moderní materiály, které umožňují velmi rychlé schnutí olejových barev. Ke každému studentovi se přistupuje individuálně. Co Vás bude nejvíce bavit, tomu se budeme náležitě věnovat.

Program výuky po lekcích:

1. lekce - Linie, stínování, šrafura. Krátká kresebná cvičení a kresba zátiší.

2. lekce - Jak na vyjádření materiálu. Lesklé, matné, sklo, voda, kov a podobně.

3. lekce - Kresba perem

4. lekce - Kresba nebo malba krajiny. Vzdušná perspektiva a vyjádření prostoru.

5. lekce - Vrstevnatá malba - portrét, krajina nebo zátiší podle fotografie. Jak fungují olejové a akrylové barvy, technologie barev, ředidla a média.

6. lekce - Přenesení kresby na plátno, akrylová podmalba.

7. lekce - Pokračování v malbě, lazury dokončení.

8. lekce - Začínáme další obraz.

Co s sebou na kurz?
Na první lekci s sebou nic nepotřebujete. Během první lekce Vám lektor podrobně vysvětlí, co budete na kurz potřebovat. Můžete s sebou na kurz přinést ukázky svých vlastních prací a výtvorů. Je to samozřejmě nepovinné.
Termíny konání kurzu a kurzovné.
Podrobný přehled všech aktuálně probíhajících kurzů naleznete na stránce s rozvrhem kurzů. Tam naleznete i ceny kurzů v dvouměsíčních cyklech. Jestliže jste již nalezli kurz, který Vás zaujal, můžete se přihlásit vyplněním přihlašovacího formuláře.

FOTOGALERIE
Ateliér Praha 5, s.r.o.


Jeremiášova 2581/2, 155 00 Praha 5 - Stodůlky
Budova JEREMI SPORT
Telefon:   +420 602 614 855
E-mail:  info@atelierpraha5.cz
Jak se k nám dostanete
Metrem - stanice metra  Luka, 10 minut pěší chůze (700 m)
Metrem a autobusem od stanice metra Luka - 1 stanice autobusy linek 137, 142, 174, 255, 301, 352, 502, 504 - výstupní stanice Amforová, 50 m od Ateliéru
Vstup do ateliéru- hlavním vchodem do budovy ze strany parkoviště, podél recepce a restaurace do zadní části budovy

VÍCE O NÁS


Kde nás najdeteZveme Vás na zážitkový kurz "Malujeme v kavárně Kristian"
FLY-OUT-BOX