5. Kurz malby akvarelemCílem kurzu je seznámit účastníky se základy malby akvarelem, průsvitnou, svěží a lehkostí oplývající technikou.


Co Vás na kurzu čeká?

Zahájení kurzu - Ukážeme si v počítači fotografie různých inspirativních akvarelů zejména současných tvůrců. Zaměříme se v nich na budoucí témata našich lekcí tak, jak budou po sobě následovat (studie, abstrakce, květiny, zvířata, zátiší, krajina, portrét, volné téma). Potom si vytvoříme barevnou vzorkovnici. Při její výrobě si vyzkoušíme základní práci s barvami a zvoleným papírem. Vzorkovnice je důležitá, protože na papíře vypadají nanesené barvy jinak než v pánvičce, a bude se nám tedy hodit i v průběhu dalších lekcí. Poté si namalujeme první jednoduchou akvarelovou skicu.

Malba motivu s abstraktním pozadím - zaměříme se na použití maskovací kapaliny v souvislosti s malbou určitého motivu. Pomocí malby do mokrého, cákání, vpíjení nebo použití soli budeme tvořit abstraktní pozadí. Poté budeme malovat vybraný motiv. Povíme si něco o možnostech vypínání papíru a druzích papírů vhodných pro malbu akvarelu.

Květiny - budeme malovat květiny podle fotografie. A také si povíme, jak od ruky předkreslit dobře akvarel. Vyzkoušíme použití akvarelových pastelek na detaily. Řekneme si něco o barvách, jejich značkách, značení a doporučované základní škále.

Zvířata - budeme malovat zvířata podle fotografie. A povíme si, jak případně můžeme zachránit nepovedenou malbu.

Zátiší podle skutečného modelu - na začátku hodiny si postavíme jednoduché zátiší, na kterém si vyzkoušíme kresbu a malbu podle skutečnosti.  Přiblížím Vám způsob přenesení kresby na papír pomocí přírodního uhlu nebo pastelu.

Krajina - budeme malovat krajinu podle fotografie. Povíme si něco o vzdušné perspektivě a o tom, jak míchat barvy tak, aby malba nepůsobila špinavě. Zaměříme se také na druhy štětců. Ukážeme si, jak vytvořit listoví pomocí speciálního štětce nebo mořské houby.

Portrét podle fotografie - budeme kreslit a malovat portrét podle fotografie. Ukážeme si kánon lidské hlavy. A zopakujeme si použití akvarelových pastelek na detaily.

Malba volnou technikou na volné téma - fantazii se meze nekladou. Spolu vybereme nejvhodnější metodu malby pro zvolené téma.

Z každé lekce si odnesete jeden vlastnoručně namalovaný obraz.
                
Co s sebou na kurz?
Akvarelové barvy, kulaté štětce různých velikostí (pokud máte své vlastní, na které jste zvyklí, přineste si je s sebou), jsou k dispozici v ateliéru.  S sebou si přineste pouze akvarelový blok formátu A3 nebo A4 se zatavenými kraji.
Termíny konání kurzu a kurzovné.
Podrobný přehled všech aktuálně probíhajících kurzů naleznete na stránce s rozvrhem kurzů. Tam naleznete i ceny kurzů v dvouměsíčních cyklech. Jestliže jste již nalezli kurz, který Vás zaujal, můžete se přihlásit vyplněním přihlašovacího formuláře.

FOTOGALERIE
Ateliér Praha 5, s.r.o.


Jeremiášova 2581/2, 155 00 Praha 5 - Stodůlky
Budova JEREMI SPORT
Telefon:   +420 602 614 855
E-mail:  info@atelierpraha5.cz
Jak se k nám dostanete
Metrem - stanice metra  Luka, 10 minut pěší chůze (700 m)
Metrem a autobusem od stanice metra Luka - 1 stanice autobusy linek 137, 142, 174, 255, 301, 352, 502, 504 - výstupní stanice Amforová, 50 m od Ateliéru
Vstup do ateliéru- hlavním vchodem do budovy ze strany parkoviště, podél recepce a restaurace do zadní části budovy

VÍCE O NÁS


Kde nás najdeteZveme Vás na zážitkový kurz "Malujeme v kavárně Kristian"
FLY-OUT-BOX