10. Malujeme stromy, lesy a květinyPojďte si s námi namalovat stromy a lesy. Zveme Vás na celodenní intenzivní kurz, kde se zaměříme na tato zajímavá témata. Dozvíte se vše o klasické i moderní olejomalbě a o tom, jak ji využít při malbě jednotlivých stromů i úchvatných lesů. Kurz je určen zejména pro začátečníky. Zúčastnit se mohou i pokročilejší malíři, kteří se chtějí naučit novější postupy olejomalby.


Láká Vás malování olejem, ale bojíte se, že je to příliš náročná technika? Malovali byste rádi i doma, ale nevíte jak začít? Na našem celodenním intenzivním kurzu Vás naučíme základy olejomalby a zaručeně si odnesete nádherné obrazy!

Chcete se naučit malovat stromy? Les je nádherné téma, ale skrývá mnoho malířských záludností. Struktura kůry, tráva a listí pod stromy, větve, potůčky a jezírka. Řekneme si jak na to. Navíc se budeme učit jak namíchat bary přírody. Ukážeme si jak obraz efektivně a rychle malovat.

Malujete raději květiny? Zkuste si namalovat kytici nebo jen studii květu. Květinová zátiší se dočkala největšího rozmachu v sedmnáctém století. Existovali specialisté, kteří malovali pouze ovoce a rostliny. Mohou nám být příkladem ve výstavbě obrazu a  vyjádření materiálů. Řekneme si, jak obraz rozkreslit, od čeho začít a jak docílit přechodů, které jsou pro květy typické.

Lektorem kurzu
je absolvent školy klasických malířských technik prof. Zdeňka Berana na pražské AVU, MgA. Jiří Vávra. O tom, že bravurně zvládá realistickou olejomalbu není pochyb. Jeho rady pro Vás mohou být velmi cenné!
 
Máte-li chuť malovat jakékoliv jiné téma, můžete si s sebou přinést vhodnou předlohu a lektor Vás rád povede Tvorbou Vašeho díla.
 
Co s sebou na kurz?
Veškeré materiály (barvy, štětce, média) jsou Vám k dispozici v ateliéru.  Přineste si s sebou jen podkladový materiál, na který budete malovat (plátno, deska, rozměr 40 x 50 cm postačí, ale může být i menší) a 2x fotografickou předlohu, podle které budete tvořit své dílo. Jste-li zvyklí na svoje barvy a štětce, můžete si je přinést s sebou, aby se Vám dobře pracovalo.
Termíny konání kurzu a kurzovné.
Všechny kurzy začínají v 10.00 hodin a končí obvykle v 16.00 hodin.  Podrobný přehled všech aktuálně nabízených víkendových kurzů naleznete na stránce s rozvrhem víkendových kurzů. Tam naleznete i ceny a trvání jednotlivých kurzů. Jestliže jste již nalezli kurz, který Vás zaujal, můžete se přihlásit vyplněním přihlašovacího formuláře.

FOTOGALERIE


 

 

ROZVRH VÍKENDOVÝCH KURZŮ


SEŘADIT PODLE DATA SEŘADIT PODLE NÁZVU
* Kurzovné při platbě v hotovosti na místě - před zahájením kurzu je navýšeno o 150,- Kč. Pouze při platbě předem je však místo na kurzu závazně rezervováno. Děkujeme za pochopení.
** Podrobné informace o délce jednotlivých kurzů získáte zde.

ATELIÉR PRAHA 5, s.r.o.


Jeremiášova 2581/2, 155 00 Praha 5 - Stodůlky
Budova JEREMI SPORT
Telefon:   +420 602 614 855
E-mail:     info@atelierpraha5.cz

JAK SE K NÁM DOSTANETE
METREM - stanice metra  Luka, 10 minut pěší chůze (700 m)
METREM + AUTOBUSEM od stanice metra Luka - 1 stanice autobusy linek 137, 142, 174, 255, 301, 352, 502, 504 - výstupní stanice Amforová, 50 m od Ateliéru
VLASTNÍM VOZEM - přímo vedle našeho sídla, budovy JEREMI SPORT je velké, bezplatné parkoviště
VSTUP DO ATELIÉRU - hlavním vchodem do budovy ze strany parkoviště, podél recepce a restaurace do zadní části budovy

VÍCE O NÁS


KDE NÁS NAJDETEObdarujte své blízké dárkovým poukazem na kurz malování a kreslení
FLY-OUT-BOX