10. Olejomalba - dvoudenní kurzJednou z odnoží tzv. „lavírované“ (tj. ve vrstvách pokládané) olejomalby je šerosvit. Předměty na malbách Caravaggia, či Rembrandta kontrastně vystupují -osvětleny mystickým světlem- z tmavého pozadí. Přijďte si pod vedením lektora namalovat obraz dle starých mistrů.


Na dvoudenním workshopu se dozvíte zásadní informace o vrstvení olejové malby. Ukážeme si především, jakým způsobem se připravuje podklad pro olejomalbu, jaké jsou druhy podmaleb, co znamená grisaille, jak se tvoří podmalba a jakých věcí se vyvarovat při vrstvené malbě, jak pracovali na podmalbě staří mistři,  jakými technikami lze docílit žádoucích efektů, jak pracovat suchým i mokrým médiem a mnoho dalších technických a praktických fines.

Na workshopu budeme první den zpracovávat podmalbu a druhý den ji zakolorujeme barevnými lazurami.

Co s sebou na kurz?
V rámci workshopu budou k dispozici samozřejmě předlohy, ale pokud budete mít vlastní nápad či fotografii, můžete je použít. Na workshop si přineste vlastní plátno, rozměr 30 x 40 cm postačí, ale může být i větší. Pro urychlení schnutí malby pracujeme olejovými barvami na alkydové bázi, které jsou, včetně štětců k dispozici v ateliéru. Jste-li zvyklí na svoje barvy a štětce, můžete si je přinést s sebou, aby se Vám dobře pracovalo

Také všechny ostatní pomůcky budou pro Vás připraveny v ateliéru a jsou zahrnuty v ceně kurzu.
Termíny konání kurzu a kurzovné.
Všechny kurzy začínají v 10.00 hodin a končí obvykle v 16.00 hodin.  Podrobný přehled všech aktuálně nabízených víkendových kurzů naleznete na stránce s rozvrhem víkendových kurzů. Tam naleznete i ceny a trvání jednotlivých kurzů. Jestliže jste již nalezli kurz, který Vás zaujal, můžete se přihlásit vyplněním přihlašovacího formuláře. 

 


ATELIÉR PRAHA 5, s.r.o.


Jeremiášova 2581/2, 155 00 Praha 5 - Stodůlky
Budova JEREMI SPORT
Telefon:   +420 602 614 855
E-mail:     info@atelierpraha5.cz

JAK SE K NÁM DOSTANETE
METREM - stanice metra  Luka, 10 minut pěší chůze (700 m)
METREM + AUTOBUSEM od stanice metra Luka - 1 stanice autobusy linek 137, 142, 174, 255, 301, 352, 502, 504 - výstupní stanice Amforová, 50 m od Ateliéru
VLASTNÍM VOZEM - přímo vedle našeho sídla, budovy JEREMI SPORT je velké, bezplatné parkoviště
VSTUP DO ATELIÉRU - hlavním vchodem do budovy ze strany parkoviště, podél recepce a restaurace do zadní části budovy

VÍCE O NÁS


KDE NÁS NAJDETEObdarujte své blízké dárkovým poukazem na kurz malování a kreslení
FLY-OUT-BOX