11. Hyperrealistický portrét - jak na to?V průběhu našeho kurzu budeme malovat portrét klasickou technikou výstavby obrazu. Doporučuji nebát se a vyzkoušet si olejomalbu. Samozřejmě si můžete namalovat jiný námět.


Popis techniky malby, co bude předmětem výuky, co může účastník kurzu očekávat….  Na začátku si prohlédneme některé klasické portréty a rozebereme si je. Ukážeme si na časté chyby pří kreslení a malování portrétu. (osy, sklon očí, deformace). Povíme si vše o technologii barev, ředidlech, médiích a moderních materiálech jako jsou alkydy. Vyzkoušíme si podmalbu a dozvíme se, proč se používala tak dlouho a proč. Řekneme si, proč obrazy praskají a tmavnou a jak tomu předcházet.

Prvním krokem
k Vašemu dílu bude přenesení předlohy na plátno s čtverečnou sítí. Pomocí podmalby si rozvrhneme světla a stíny a naneseme pozadí. Pak si řekneme, jak analyzovat a namíchat pleťové barvy a čím začít, jak na řasy, barvu rtů, barvu a lesky vlasů, zuby a podobně. Ke každému se přistupuje individuálně, a přesto si každý může vychutnat neopakovatelnou atmosféru společné práce.

Máte-li chuť malovat jakékoliv jiné téma, můžete si s sebou přinést vhodnou předlohu a lektor Vás rád povede Tvorbou Vašeho díla.


Co s sebou na kurz?

Veškeré materiály (barvy, štětce, média) jsou Vám k dispozici v ateliéru.  Přineste si s sebou jen podkladový materiál, na který budete malovat (plátno, deska, rozměr 40 x 50 cm postačí, ale může být i menší) a 2x fotografickou předlohu, podle které budete tvořit své dílo. Jste-li zvyklí na svoje barvy a štětce, můžete si je přinést s sebou, aby se Vám dobře pracovalo.

Pozor - tento kurz končí v 17.00 hodin.
Termíny konání kurzu a kurzovné.
Všechny kurzy začínají v 10.00 hodin a končí obvykle v 16.00 hodin.  Podrobný přehled všech aktuálně nabízených víkendových kurzů naleznete na stránce s rozvrhem víkendových kurzů. Tam naleznete i ceny a trvání jednotlivých kurzů. Jestliže jste již nalezli kurz, který Vás zaujal, můžete se přihlásit vyplněním přihlašovacího formuláře.

FOTOGALERIE
Ateliér Praha 5, s.r.o.


Jeremiášova 2581/2, 155 00 Praha 5 - Stodůlky
Budova JEREMI SPORT
Telefon:   +420 602 614 855
E-mail:  info@atelierpraha5.cz
Jak se k nám dostanete
Metrem - stanice metra  Luka, 10 minut pěší chůze (700 m)
Metrem a autobusem od stanice metra Luka - 1 stanice autobusy linek 137, 142, 174, 255, 301, 352, 502, 504 - výstupní stanice Amforová, 50 m od Ateliéru
Vstup do ateliéru- hlavním vchodem do budovy ze strany parkoviště, podél recepce a restaurace do zadní části budovy

VÍCE O NÁS


Kde nás najdeteZveme Vás na zážitkový kurz "Malujeme v kavárně Kristian"
FLY-OUT-BOX