12. Kreslení pravou mozkovou hemisférouKurz kreslení a malování pravou mozkovou hemisférou je volně postaven na výukové metodě Američanky Betty Edwards, která vytvořila efektivní a praktický systém, jak „nenadanému“ člověku otevřít realistický způsob výtvarného zobrazování.


Co je myšleno tím, že čára má dvě strany?  Co znamenají „mezery“ v prostoru...? Odpovědi nejen na tyto otázky naleznete v našem jednodenním intenzivním kurzu kresby pravou mozkovou hemisférou, který je určen především začátečníkům, nebo těm, kteří nad svými pokusy o kresbu tzv. „lámou hůl“.

Kurz Vás hravou a netradiční formou seznámí se základní dovedností vizuálního umění, tedy jak zaznamenat na papír to, co vidíte před sebou a jak se oprostit od negativních tvůrčích předsudků a svazující logiky.

Cvičení jsou cílená  na rozvinutí intuice a tvořivosti a zahrnují vnímání celkového pohledu na kresbu až po základní kreslířské grify aplikované na výkres dle předlohy. Seminářem Vás provází lektor - zkušený kreslíř, na jehož individuální přístup se můžete spolehnout po celou dobu celodenního kurzu.

Jednodenní kurz je v případě zájmu rozšířen o pokračování (případně spojen do dvoudenního kurzu). V pokračujícím semináři aplikujeme naše poznatky z předešlého kurzu na kresbu portrétu dle předlohy za asistence lektora.

Co s sebou na kurz?
Všechny materiály a pomůcky budou k dispozici v našem ateliéru a jsou v ceně kurzu.
Termíny konání kurzu a kurzovné.
Všechny kurzy začínají v 10.00 hodin a končí obvykle v 16.00 hodin.  Podrobný přehled všech aktuálně nabízených víkendových kurzů naleznete na stránce s rozvrhem víkendových kurzů. Tam naleznete i ceny a trvání jednotlivých kurzů. Jestliže jste již nalezli kurz, který Vás zaujal, můžete se přihlásit vyplněním přihlašovacího formuláře.

FOTOGALERIE


 

 

ROZVRH VÍKENDOVÝCH KURZŮ


SEŘADIT PODLE DATA SEŘADIT PODLE NÁZVU
* Kurzovné při platbě v hotovosti na místě - před zahájením kurzu je navýšeno o 150,- Kč. Pouze při platbě předem je však místo na kurzu závazně rezervováno. Děkujeme za pochopení.
** Podrobné informace o délce jednotlivých kurzů získáte zde.

ATELIÉR PRAHA 5, s.r.o.


Jeremiášova 2581/2, 155 00 Praha 5 - Stodůlky
Budova JEREMI SPORT
Telefon:   +420 602 614 855
E-mail:     info@atelierpraha5.cz

JAK SE K NÁM DOSTANETE
METREM - stanice metra  Luka, 10 minut pěší chůze (700 m)
METREM + AUTOBUSEM od stanice metra Luka - 1 stanice autobusy linek 137, 142, 174, 255, 301, 352, 502, 504 - výstupní stanice Amforová, 50 m od Ateliéru
VLASTNÍM VOZEM - přímo vedle našeho sídla, budovy JEREMI SPORT je velké, bezplatné parkoviště
VSTUP DO ATELIÉRU - hlavním vchodem do budovy ze strany parkoviště, podél recepce a restaurace do zadní části budovy

VÍCE O NÁS


KDE NÁS NAJDETEObdarujte své blízké dárkovým poukazem na kurz malování a kreslení
FLY-OUT-BOX