2. Olejomalba pro začátečníky i pokročiléPojďte se s námi alespoň na jeden den ponořit do královské techniky malby – OLEJOMALBY. Zveme Vás na celodenní intenzivní kurz, ve kterém se dozvíte vše o klasické i moderní olejomalbě a o tom, jak ji využít při malbě vámi zvoleného námětu. Kurz je určen zejména pro začátečníky, zúčastnit se však mohou i pokročilejší malíři, kteří se chtějí zdokonalit či naučit novější postupy olejomalby.


Program výuky je volný, nemusíte jej striktně dodržovat. Vše závisí na domluvě s lektorem. Vašim přáním a návrhům vyjdeme rádi vstříc!

Na co bude náš kurz zaměřen?
Dozvíte se zajímavé informace o akrylových a olejových barvách, o tom jak je nanášet. Velkým problémem je dosažení hloubky a prostoru v obrazu. Řekneme si jak na to. Probereme ředidla a média a také další nové materiály, které nám malování hodně usnadní.

Proč se některé odstíny špatně míchají? Jak namalovat vlasy? Jak namalovat letní nebe, les, trávu, oči a další?

Poradíme Vám co dělat, když vlastně ani neumíte určit barvu, kterou potřebujete namíchat. Dozvíte se, jak obraz začít a proč vždycky začínáme červenou barvou. A co barvy, štětce a podobně? To vše se u nás v průběhu kurzu naučíte. V našem ateliéru jsme zaměřeni především na praktickou stránku věci a rádi Vám poradíme a pomůžeme s tvorbou Vašeho vlastního díla.

Jak již bylo uvedeno, v rámci kurzu je možno zvolit individuální téma, přičemž vodítkem pro jeho výběr mohou být následující popisy kurzů:

Moře, mraky, vodní hladina
Hyperrealistický portrét - jak na to?

Ke každému účastníkovi kurzu přistupuje lektor individuálně, a přesto si každý může vychutnat neopakovatelnou atmosféru společné tvorby.


Co s sebou na kurz?
V rámci workshopu budou k dispozici samozřejmě předlohy, ale pokud budete mít vlastní nápad či fotografii, můžete je použít. Na workshop si přineste vlastní plátno, rozměr 30 x 40 cm postačí, ale může být i větší. Pro urychlení schnutí malby pracujeme olejovými barvami na alkydové bázi, které jsou, včetně štětců k dispozici v ateliéru. Jste-li zvyklí na svoje barvy a štětce, můžete si je přinést s sebou, aby se Vám dobře pracovalo

Také všechny ostatní pomůcky budou pro Vás připraveny v ateliéru a jsou zahrnuty v ceně kurzu.
Termíny konání kurzu a kurzovné.
Všechny kurzy začínají v 10.00 hodin a končí obvykle v 16.00 hodin.  Podrobný přehled všech aktuálně nabízených víkendových kurzů naleznete na stránce s rozvrhem víkendových kurzů. Tam naleznete i ceny a trvání jednotlivých kurzů. Jestliže jste již nalezli kurz, který Vás zaujal, můžete se přihlásit vyplněním přihlašovacího formuláře.

FOTOGALERIE
Ateliér Praha 5, s.r.o.


Jeremiášova 2581/2, 155 00 Praha 5 - Stodůlky
Budova JEREMI SPORT
Telefon:   +420 602 614 855
E-mail:  info@atelierpraha5.cz
Jak se k nám dostanete
Metrem - stanice metra  Luka, 10 minut pěší chůze (700 m)
Metrem a autobusem od stanice metra Luka - 1 stanice autobusy linek 137, 142, 174, 255, 301, 352, 502, 504 - výstupní stanice Amforová, 50 m od Ateliéru
Vstup do ateliéru- hlavním vchodem do budovy ze strany parkoviště, podél recepce a restaurace do zadní části budovy

VÍCE O NÁS


Kde nás najdeteZveme Vás na zážitkový kurz "Malujeme v kavárně Kristian"
FLY-OUT-BOX