3. Malujeme zákoutí PrahyChcete se naučit malovat městskou krajinu? Křivolaké uličky, podloubí a tajemná zákoutí, šikanedrovská nokturna nebo romantické pohledy na staré střechy?


Tentokrát se naučíme techniku malby, principy perspektivy a rozvržení světla a stínu na několika jednotných předlohách, které přeneseme na plátno a společně namalujeme. Získanou techniku pak budete moci aplikovat na vlastní náměty a vyvarujete se základních chyb.

Na začátku
si ukážeme některé klasické krajinomalby a krátce si je rozebereme. Povíme si vše o podkladech, technologii barev, podmalbě, pastě, lazurách, médiích a lacích a moderních materiálech, jako jsou alkydy a liquin.

Řekneme si, jak správně míchat barvy, jak je správně na předloze určit a jak věrně vyjádřit domy, ulice i oblohu. Při jejich malování se používají odstíny, které by Vás možná nenapadly. Po přenesení předlohy čtverečnou sítí si v podmalbě rozvrhneme světla a stíny a pustíme se do práce.

Všechny postupy jsou v průběhu výuky prakticky předváděny a podrobně popisovány. To znamená, že kurz je vhodný jak pro úplné začátečníky, tak i pro pokročilejší malíře, kteří si chtějí vyzkoušet novější a modernější postupy při vytváření realistických obrazů.

Pokud by Vám něco opravdu nešlo, lektor Vám prakticky ukáže jak na to a pomůže. Přijďte si vychutnat atmosféru společné práce.

Máte-li chuť malovat jakékoliv jiné téma, můžete si s sebou přinést vhodnou předlohu a lektor Vás rád povede Tvorbou Vašeho díla.

Co s sebou na kurz?
Veškeré materiály (barvy, štětce, média) jsou Vám k dispozici v ateliéru.  Přineste si s sebou jen podkladový materiál, na který budete malovat (plátno, deska, rozměr 40 x 50 cm postačí, ale může být i menší) a 2x fotografickou předlohu, podle které budete tvořit své dílo. Jste-li zvyklí na svoje barvy a štětce, můžete si je přinést s sebou, aby se Vám dobře pracovalo.

Pozor - tento kurz končí v 17.00 hodin.

Termíny konání kurzu a kurzovné.
Všechny kurzy začínají v 10.00 hodin a končí obvykle v 16.00 hodin.  Podrobný přehled všech aktuálně nabízených víkendových kurzů naleznete na stránce s rozvrhem víkendových kurzů. Tam naleznete i ceny a trvání jednotlivých kurzů. Jestliže jste již nalezli kurz, který Vás zaujal, můžete se přihlásit vyplněním přihlašovacího formuláře.

FOTOGALERIE


 

 

ROZVRH VÍKENDOVÝCH KURZŮ


SEŘADIT PODLE DATA SEŘADIT PODLE NÁZVU
* Kurzovné při platbě v hotovosti na místě - před zahájením kurzu je navýšeno o 150,- Kč. Pouze při platbě předem je však místo na kurzu závazně rezervováno. Děkujeme za pochopení.
** Podrobné informace o délce jednotlivých kurzů získáte zde.

ATELIÉR PRAHA 5, s.r.o.


Jeremiášova 2581/2, 155 00 Praha 5 - Stodůlky
Budova JEREMI SPORT
Telefon:   +420 602 614 855
E-mail:     info@atelierpraha5.cz

JAK SE K NÁM DOSTANETE
METREM - stanice metra  Luka, 10 minut pěší chůze (700 m)
METREM + AUTOBUSEM od stanice metra Luka - 1 stanice autobusy linek 137, 142, 174, 255, 301, 352, 502, 504 - výstupní stanice Amforová, 50 m od Ateliéru
VLASTNÍM VOZEM - přímo vedle našeho sídla, budovy JEREMI SPORT je velké, bezplatné parkoviště
VSTUP DO ATELIÉRU - hlavním vchodem do budovy ze strany parkoviště, podél recepce a restaurace do zadní části budovy

VÍCE O NÁS


KDE NÁS NAJDETEObdarujte své blízké dárkovým poukazem na kurz malování a kreslení
FLY-OUT-BOX