5. Malujeme akvarelemPřijďte si k nám vyzkoušet zajímavou a variabilní malířskou techniku akvarel. Možná jej znáte pod názvem vodové barvy. Akvarelu se říká technika mistrů a zvládnout ji dokonale chce cvik. Tento kurz je však mířen i na úplné začátečníky, kteří nikdy v ruce nedrželi štětec.


Co Vás na kurzu čeká?
Jak naznačuje laický výraz “vodové barvy” je to technika, která závisí na užití vody a rozmývání. Jeho složení tvoří arabská guma a kvalitní pigmenty, které zaručují sytost a výraznost barev. 

Na kurzu si nejdříve vysvětlíme základy, jak pracovat se štětcem, jak barvy míchat a kolik používat vody. Ukážeme si názorně, jak se malují větší barevné plochy, přechody barev, zesvětlování a také jak dosáhnout detailů a syté barvy pomocí vrstvení. V akvarelu je opravdu důležité nepomalovat celý papír tmavými barvami, ale naopak vynechávat místa a užívat jen místy lehkou či žádnou barvu, aby obrázek dýchal a dosáhli jsme tak efektu světla a kontrastu. 

Budete mít také možnost vyzkoušet si ilustraci i kombinovanou s perokresbou, technika často užívaná pro knižní ilustraci. Nejdřív plochy vykreslíme akvarelem, poté budeme obtahovat linky perem a tuší a šrafovat struktury a stíny. Další možností je také lavírovaná malba, kdy se používá pouze černá tuš, kterou ředíme vodou a dosáhneme zajímavého monochromatického efektu. Je to rychlá technika, která se hodí pro studijní účely a malování venku v plenéru.

Každý si podle předloh, které jsou k dispozici v ateliéru, vybere téma, kterému se budete věnovat. Ze zkušeností stihnete namalovat alespoň dva obrázky, rychlejší i čtyři. Obrázek budeme nejdříve b předkreslovat tužkou, poté začneme vybarvovat akvarelem. Postup malby na Vámi vybraném obrázku všem individuálně vysvětlím a ráda pomohu, či opět názorně ukážu, jak kterou část namalovat. Pokud přijdete s vlastními nápady či předlohami, které si doma sami najdete, určitě je použijete. Uděláme vše pro to, aby se Vám u nás v ateliéru pracovalo co nejlépe a vybrané téma vás bavilo.

Co s sebou na kurz?
Všechny materiály a pomůcky budou k dispozici v našem ateliéru a jsou v ceně kurzu. Pokud však máte doma svou sadu akvarelových barev či štětců, na které jste zvyklí, neváhejte je přinést.
Termíny konání kurzu a kurzovné.
Všechny kurzy začínají v 10.00 hodin a končí obvykle v 16.00 hodin.  Podrobný přehled všech aktuálně nabízených víkendových kurzů naleznete na stránce s rozvrhem víkendových kurzů. Tam naleznete i ceny a trvání jednotlivých kurzů. Jestliže jste již nalezli kurz, který Vás zaujal, můžete se přihlásit vyplněním přihlašovacího formuláře.

FOTOGALERIE
Ateliér Praha 5, s.r.o.


Jeremiášova 2581/2, 155 00 Praha 5 - Stodůlky
Budova JEREMI SPORT
Telefon:   +420 602 614 855
E-mail:  info@atelierpraha5.cz
Jak se k nám dostanete
Metrem - stanice metra  Luka, 10 minut pěší chůze (700 m)
Metrem a autobusem od stanice metra Luka - 1 stanice autobusy linek 137, 142, 174, 255, 301, 352, 502, 504 - výstupní stanice Amforová, 50 m od Ateliéru
Vstup do ateliéru- hlavním vchodem do budovy ze strany parkoviště, podél recepce a restaurace do zadní části budovy

VÍCE O NÁS


Kde nás najdeteZveme Vás na zážitkový kurz "Malujeme v kavárně Kristian"
FLY-OUT-BOX