7. Atmosféra a světlo v interiéruChcete se naučit, jak zachytit atmosféru a světla v interiéru? Malba interiéru je nevyčerpatelné téma, kterým se někteří známí malíři jako Edvard Hopper, či Vilhelm Hammershoi zabývali celý život.


Při malbě interiéru se nabízí skvělá možnost vyjádření nálady a atmosféry a to jak celkovou kompozicí a rozestavěním předmětů, tak i světlem. Lidskou přítomnost můžeme namalovat i bez samotné přítomnosti člověka na obraze. Techniku, kterou budeme malovat je akryl na plátně.

Ve workshopu si vysvětlíme, jak stavět perspektivu a hlavně jak pracovat se světlem a stínem, kterým modelujeme předměty. Můžeme si zkusit jak jednodušší kompozici, například křeslo uprostřed místnosti, či složitější náměty, jakým může být například dlouhá chodba s různými vchody.

Tématu interiéru se lektorka workshopu MgA. Barbora Dohnalová věnovala několik posledních let studia na Akademii Výtvarných Umění v Praze a bylo to také téma její diplomové práce a je schopna v rámci workshopu vysvětlit, jak správně namalovat atmosférický obraz pokojů.

Co s sebou na kurz?
V rámci workshopu budou k dispozici samozřejmě předlohy, ale pokud budete mít vlastní nápad či fotografii, můžete je použít. Na workshop si přineste vlastní plátno, rozměr 40 x 40 cm postačí, ale může být i větší. Barvy a štětce jsou u nás k dispozici. Jste-li zvyklí na svoje barvy a štětce, můžete si je přinést s sebou, aby se Vám dobře pracovalo

Také všechny ostatní pomůcky budou pro Vás připraveny v ateliéru a jsou zahrnuty v ceně kurzu.
Termíny konání kurzu a kurzovné.
Všechny kurzy začínají v 10.00 hodin a končí obvykle v 16.00 hodin.  Podrobný přehled všech aktuálně nabízených víkendových kurzů naleznete na stránce s rozvrhem víkendových kurzů. Tam naleznete i ceny a trvání jednotlivých kurzů. Jestliže jste již nalezli kurz, který Vás zaujal, můžete se přihlásit vyplněním přihlašovacího formuláře. 

 

ROZVRH VÍKENDOVÝCH KURZŮ

* Kurzovné při platbě v hotovosti na místě - před zahájením kurzu je navýšeno o 150,- Kč. Pouze při platbě předem je však místo na kurzu závazně rezervováno. Děkujeme za pochopení.
** Podrobné informace o délce jednotlivých kurzů získáte zde.

ATELIÉR PRAHA 5, s.r.o.


Jeremiášova 2581/2, 155 00 Praha 5 - Stodůlky
Budova JEREMI SPORT
Telefon:   +420 602 614 855
E-mail:     info@atelierpraha5.cz

JAK SE K NÁM DOSTANETE
METREM - stanice metra  Luka, 10 minut pěší chůze (700 m)
METREM + AUTOBUSEM od stanice metra Luka - 1 stanice autobusy linek 137, 142, 174, 255, 301, 352, 502, 504 - výstupní stanice Amforová, 50 m od Ateliéru
VLASTNÍM VOZEM - přímo vedle našeho sídla, budovy JEREMI SPORT je velké, bezplatné parkoviště
VSTUP DO ATELIÉRU - hlavním vchodem do budovy ze strany parkoviště, podél recepce a restaurace do zadní části budovyKDE NÁS NAJDETEObdarujte své blízké dárkovým poukazem na kurz malování a kreslení
FLY-OUT-BOX