MgA. Jiří Vávra
MgA. Jiří Vávra

Narodil se 25. 5. 1982 ve Strakonicích. Obrazy a umění obecně měl rád už v dětství. Studoval Střední výtvarnou školu v Písku a měl to štěstí poznat vynikajícího pedagoga Františka Doubka, který ho svým přístupem ke kresbě a malbě velmi ovlivnil. V roce 2006 nastoupil na Akademii výtvarných umění v Praze do ateliéru klasických technik prof. Zdeňka Berana. Nejvíce se zajímá o figurální malbu a portrét, ale nevyhýbá se ani jiným tématům.

Program výuky:

Ve svých kurzech a workshopech se zaměřuje na jednoduchý a promyšlený systém výstavby portrétu. Při malování tváře se všichni malíři setkávají více méně se stejnými problémy: barvy pleti, přené podání výrazu, rozcházející se osy... Při společné práci se snažit tyto problémy pojmenovat a překonat.

 

Tomáš Mlejnek
Tomáš Mlejnek

Tomáš je výtvarný samouk, narozen v Táboře. Tomáš odešel ze studií humanitních věd UK a naplno se věnuje kresbě a malbě. Pracoval jako modelář architektonických modelů v pražském studiu ADC a jako lektor kresby a malby má za sebou širokou a rozsáhlou praxi. Vyučuje techniky kresby tužkou, dry brush, oleje i akrylu.

V klasické kresbě se specializuje na inverzní kresbu (kresba bílým médiem na tmavý podklad), v olejomalbě pak na techniky starých mistrů a šerosvitu

Tomas-Mlejnek-14
Tomas-Mlejnek-16
Tomas-Mlejnek-15
Tomas-Mlejnek-12
Tomas-Mlejnek-18
Tomas-Mlejnek-11
Tomas-Mlejnek-17
Tomas-Mlejnek-19
Tomas-Mlejnek-10
Tomas-Mlejnek-13
 

MgA. Jitka Kampak
MgA. Jitka Kampak

V letech 1996 - 2003 vystudovala Akademii výtvarných umění v Praze, studio klasické malby Prof. Z. Berana, studio  Prof. M. Rittsteina.
V roce 2000 absolvovala výměnný pobyt na Utrecht, Scholl of the Arts, paintings.

V letech 2004 – 2015 žila a tvořila v Indonésii. Specializuje se na využití kreativních technik: olejomalba, malba akrylem a akvarelem, „performance art“, fotografie a kombinovaná média.

Studia v Indonésii:
2004-2005 - Universitas NegriYogyakarta  /  Indonesian languages   and arts
2008-2009 - Unismuh. Makassar / Indonesian languages
2009-2014 - UNM - Makassar – / Education: Arts
2009-2015 - Visiting dosen in UniversitasNegeri Makassar

Výstavy:
2015 - LucernaDaemond Café – “ I Feel You “ Czech republic , Praha
2013 - Jakarta, Indonesia, Embassy of The Czech Republic,'' Double Identity "
2013 - Jakarta – Menteng , Hotel Mandarin Oriental, paintings& Art performance in collaboration Tri Suhariyanto.  
2007 - Via Via Cafe, Jogjakarta , Indonesia
2005 - "PerempuanDalamnafsu " Balai ROEPA Tembi , Jogjakarta , Indonesia
2004 - Gallery Jagellonska , Praha, Česká republika
2001 - Gallery "The Ring", Praha, Česká republika
2001 - "Theatre without railings" Praha, Česká republika
2000 - Gallery Ranny Architect,  paintings and photography, Praha, Česká republika
2000 - The Black Swan Gallery -Prague , paintings and photography "Ufo", Praha, Česká republika

Skupinové výstavy:
2016 - Czech Republic – MladaBoleslav , Jaderná konference o barvě
2014 - Prague , Czech Republic, Aktuel, Gallery Artatak, Jakarta – Embassy of the Czech republic,“ Protect me - one minute mologues“, Indonesia; Performance Art & Exhibition“ A COLLECTION OF OUR WOUNDS“ Kalimantan, Indonesia;
2012 - Indonesia, Bali - Sanur, "Living in Harmony"
2012 - Jakarta, Gallery - Cipta2" Melintasi Batas" , Indonesia; Makassar , Gallery Nasional Jakarta" NarasiZaman" Indonesia;
2011 - Makassar , Museum of the City  , " Belajarlahmenjadiperempuan ", Indonesia
2010 - Makassar , Museum of the City ,Sulawesi Selatan, Indonesia     
2009 - Makassar , "Art moment" , Sulawesi , Indonesia
2005 - "Semiotics senirupa" Ubud, Bali, Indonesia
2005 - Participation in joint exhibitions, Banyuwangi, Indonesia
1999 - „Portraits Of  The Year“ Klatovy – Gallery: Klenova, Česká republika

www.facebook.com /Yitka.kampak/

 

Sára Košťáková
Sára Košťáková

Výtvarná činnost byla vždy součástí mého života – ať už doma u stojanu, na umělecké škole nebo i někdy tajně ve škole pod lavicí. Abych byla v malbě co nejvíce vzdělaná, začala jsem navštěvovat hodiny u ak. mal Jaroslava Valečky a později u Ak. mal. Karla Matějčka. Zároveň jsem se vrhla do samostudiu dějin umění. Nyní se věnuji především ilustraci. Kreslím komix a píšu odborné články o slavných výtvarných dílech do časopisu Nota Nebe a pracuji za různých soukromých zakázkách.

Na dětské kresbě
se mi líbí to, že malý človíček ještě není ničím svázán a tvoří čistě podle své fantazie a intuice. Zároveň se ale chce učit, jak dosahovat vyšších cílů a být schopen namalovat cokoli, co se mu honí hlavou. Proto při hodinách učím také základní pravidla prostoru, barev, techniky apod., aby dítě mohlo zvládnout i náročnější úkoly a mělo tak otevřenou cestu do světa kvalitního umění. Někdy své žáky obohacuji o zajímavosti z historie umění. Mám radost, když člověk z hodiny odchází s tím, že vytvořil dílo, o kterém si myslel, že ho nikdy nemá šanci zvládnout.

Studuji dvouoborové studium
matematiku a chemii se zaměřením na vzdělávání na Přírodovědecké a Matematicko-fyzikální fakultě. Kdybych si k tomu mohla přibrat výtvarnou výchovu, učinila bych tak, ale bohužel mi takovou kombinaci škola nenabízí. Dlouhodobě doučuji a věnuji se dětem na zájmovém volnočasovém kroužku. K tomu jsem čtvrtým rokem lektor primární prevence přes pedagogickou poradnu, kde připravuji a realizuji programy ve školách. Zaměřuji se na posilování kolektivu, mezilidskou komunikaci a prevenci šikany.

 

MgA. Adam Panáček
MgA. Adam Panáček

*1993, Praha

Zabývá se volnou grafikou a kresbou
v převážně starých hlubotiskových technikách s mnohasetletou tradicí, jako je čárový lept a suchá jehla. Ve své práci navazuje na tradici starých mistrů a české grafické školy. Věnuje se figurální tematice, kde sleduje souvztažnost i kontrast člověka v přírodě prostřednictvím atmosféry zachmuřeného světa rybářů a zároveň je pozorovatelem jemného a projasněného světa ženy. Zúčastnil se několika ročníků prestižní soutěže Grafika roku.

Vzdělání
2014 - 2020   Akademie výtvarných umění v Praze - obor Kresba a grafika
(2014 - 16    prof. Jiří Lindovský - ateliér Grafika 1)
(2016 - 20   doc. Dalibor Smutný - ateliér Grafika 1)

Výstavy
2017 - Grafika roku, Clam Gallassův palác, Praha
2018 - Grafika roku, Clam Gallassův palác, Praha
2018 - Artotéka Městské knihovny v Praze
2019 - Grafika roku, Obecní dům, Praha
2019 - Prostory grafického myšlení, Galerie Hollar, Praha
2020 - Grafika roku, Obecní dům, Praha
2020 - Dům Štěpánka Netolického, Třeboň

Ocenění
2018 - Grafika roku - Hlavní cena ve studentské kategorii za čárový lept "Výlov".

www.adampanacek.cz

 

MgA. Kateřina Čápová
MgA. Kateřina Čápová

*1992, Praha

Umělecká tvorba patřila vždy do mého života a už od dětství jsem po škole lítala z jednoho kroužku na druhý. Na střední škole jsem si osvojila základní umělecké techniky (kresba, malba, modelování i grafické techniky). Měla jsem veliké štěstí, že jsem hned po střední škole mohla pokračovat na AVU v rozšiřování svého uměleckého vzdělání. Nejprve jsem studovala dva roky sochařství u Jaroslava Róny. Původně jsem chtěla studovat malířství, ale život má zkrátka smysl pro humor. Přes počáteční obavy jsem celkem bez problémů vplula do tajů sochařství, pracovala jsem s keramickou hlínou i laminátem, odlívala, každý den jsme kreslili studie figury a posléze je i modelovali 1:1. Za dva roky mi narostly pěkné svaly, ale ani to nebyl důvod zůstat na sochařství - stýskalo se mi po malbě. Přestoupila jsem do malířského ateliéru Michaela Rittsteina, kde jsem minulým rokem úspěšně oddiplomovala. Součástí studia byla i stáž na Novém Zélandě, na kterou budu ještě dlouho vzpomínat.

Ve své tvorbě se zaměřuji především na zachycení odlišných vlastností jednotlivých materiálů a vztahem mezi předmětem a barevnou plochou. Snažím se vyjádřit křehkost a atmosféru předmětů a míst, hledat nebo jim vtisknout nové skryté významy a nahlížet na vše z různých úhlů.

Měla jsem vždy štěstí na výjimečné učitele a kolektiv talentovaných lidí, kteří mě motivovali pokračovat dál i přes všechny pochyby a úskalí. Vím, jak je důležité správné vedení a někdy stačí jen jediná věta, aby se člověk posunul i o několik kroků dál. Na učení mě baví, že mohu sdílet své zkušenosti a znalosti s ostatními lidmi, sledovat jejich vývoj a úspěchy. A nakonec splatit alespoň částečně energii a čas, kterou mi moji učitelé a přátelé věnovali.


w
ww.katerinacapova.com

 

Jan Heres
Jan Heres

* 2. 2.1992, St Gallen, Švýcarsko

Studium:

2011 – 2017  Akademie výtvarných umění v Praze, ateliér malířství III / škola doc. Michaela Rittsteina
2015 – 2016  Akademie výtvarných umění v Praze, ateliér malířství I, škola profesora Jířího Sopka
2014 – 2015  Indonésský institut umění, Yogyakarta, ateliér malířství
2007 – 2011  Střední umělecká škola Václava Hollara, Praha

Pedagogická praxe:
Příprava na talentové zkoušky na  soukromé SŠ reklamní tvorbě Michael
lektor výtvarných kurzů Malovaní a kresleni

Zaměření:
5 - 9 třída, příprava na talentové zkoušky, studenti, dospělí, senioři

Specializace:
Učí malbu a kresbu pro začátečníky a pokročilé, geometrické objekty, zátiší, portrét, figura
malba a její přesahy: zpracování vlastních témat, individuální přístup, kresebná stylizace, kolorismus, exprese, abstrakce, příprava studentů na střední školy: portrét, figura, perspektiva, výběr domácích prací, grafická zkratka, ilustrace 

www.janheres.com

 

MgA. Barbora Dohnalová
MgA. Barbora Dohnalová

*30.8.1991

Vzdělání:

2007-2011 Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská, Valašské Meziříčí, obor malba  
2010 Scuola Mosaicisti del Friuli, Itálie, obor mozaika  (stáž)
2012 – 2018 Akademie výtvarných umění v Praze, obor Malba III, prof. Rittstein

Jak říká má mamka, sotva jsem udržela tužku v ruce, už jsem ji nepustila. Od malička mě nejvíc ze všeho bavilo tvořit. Ať se jednalo o šití, keramiku či kreslení. Od raného věku jsem navštěvovala 3x týdně různé kurzy v Základní umělecké škole a v 15 letech jsem byla přijata na střední uměleckou školu, kde jsem započala studium malby. Můj záměr byl již od druhého ročníku na střední škole dostat se na Akademii výtvarných umění v Praze. To se mi splnilo v roce 2012, kdy jsem byla přijata na AVU do ateliéru Malby profesora Michaela Rittsteina, kde jsem strávila 6 velmi naučných ale i zábavných let. Naučila jsem se zde lépe zjistit, v čem vynikám a kam se v malířském stylu ubírat.

Styl, který užívám pro své díla je ilustrativní malba a symbolismus. V mých malbách usiluji o to, aby měly silnou atmosféru a bylo z nich také cítit určité tajemno a mystika. Důležitá je pro mne barevnost, kterou se mi lépe daří vykreslit náladu. Mé nejoblíbenější téma je malba a kresba dřevěných domů, obklopených krajinou, či skalami a také malba jejich interiérů.  Nejradši mám techniku olejomalby a užívám větších formátů pláten. Mimo malbu se věnuji také perokresbě a akvarelu. V minulosti jsem ilustrovala několik knih, a přispívala do různých časopisů a vytvořila i několik designů na CD kapel. Určitou dobu jsem se věnovala i tetování, avšak na to již po přijetí na AVU nezbyl čas. Doteď však pro kamarády vytvářím perokresebné návrhy na tetování.

Své zkušenosti si nechci nechat pro sebe, a ráda bych se o ně podělila s dalšími lidmi a pokud možno je naučila co nejvíce. Jak o přemýšlení o umění, tak o technice kresby a malby samotné.


www.barboradohnalova.com

 

MgA. Alexandra Jiříčková
MgA. Alexandra Jiříčková

*1978

Vystudovala Akademii výtvarných umění v Praze (ateliér klasických malířských technik profesora Zdeňka Berana), kterou v roce 2009 zakončila diplomem. Věnuje se převážně olejomalbě a malbě akvarelů.

Samostatné výstavy:
2018 Výstava fotografií akvarelů (ZŠ Osek)
2014 Zapálená čtenářka ... a jiné obrazy (v Městské knihovně Nymburk) 
2012 Alexandra Jiříčková - Denní snění (v galerii Fouyer v Rokycanech)  
2012 Alexandra Jiříčková - Olejomalby (v galerii Xalibo v Mladé Boleslavi)  
2011 Alexandra Jiříčková - Olejomalby (v galerii MAJA v Českém Krumlově)  
2011 Alexandra Jiříčková - Olejomalby (v Artotéce Městské knihovny v Praze - Opatov)  

Společné výstavy:
2014 Nablízko a na dostřel 4 (Galerie Klatovy, Sýpka Klenová) 
2013 Společná výstava v galerii ARS21 v Českém Krumlově 
2012 Studenti a absolventi pražské AVU - ateliér klasické malby (Muzeum středního Pootaví - Strakonice) 
2012 Nedávní absolventi AVU - školy ZB (galerie Navrátil v Praze) 
2011 Hype-r-r (společná výstava české realistické a hyperrealistické malby v galerii artpro v Praze)
2010 Obrázkáři (společná výstava s Miroslavem Mařencem v Galerii AVU v Praze) 
2010 Dívčí sen (společná výstava v dole Michal v Ostravě)  
2010 Dívčí sen (společná výstava v synagoze v Hranicích na Moravě) 
2009 Art for Life (II. benefiční výstava na podporu boje proti AIDS v The Chemistry Gallery a v hotelu Icon, Praha) 
2009 Diplomanti AVU (společná výstava ve Velké dvoraně Veletržního paláce - Národní galerie, Praha) 
2009 Dívčí sen (společná výstava v Brně v Redutě Národního Divadla)  
2008 Lyrická brutalita (společně s Markétou Urbanovou a Janem Gemrotem v galerii XXL v Lounech) 
2008 Defenestrace (výstava absolventů a studentů AVU malířského ateliéru Zdeňka Berana v Novoměstské radnici) 
2007 AVU 18 (výstava absolventů a studentů AVU ve Veletržním paláci - Národní galerie, Praha) 
2005 Sonda I, Sonda II (se studenty ateliéru prof. Zdeňka Berana - Pelléova vila, Praha) 


www.alexandra-jirickova.cz


 


ATELIÉR PRAHA 5, s.r.o.


Jeremiášova 2581/2, 155 00 Praha 5 - Stodůlky
Budova JEREMI SPORT
Telefon:   +420 602 614 855
E-mail:     info@atelierpraha5.cz

JAK SE K NÁM DOSTANETE
METREM - stanice metra  Luka, 10 minut pěší chůze (700 m)
METREM + AUTOBUSEM od stanice metra Luka - 1 stanice autobusy linek 137, 142, 174, 255, 301, 352, 502, 504 - výstupní stanice Amforová, 50 m od Ateliéru
VLASTNÍM VOZEM - přímo vedle našeho sídla, budovy JEREMI SPORT je velké, bezplatné parkoviště
VSTUP DO ATELIÉRU - hlavním vchodem do budovy ze strany parkoviště, podél recepce a restaurace do zadní části budovy

VÍCE O NÁS


KDE NÁS NAJDETEObdarujte své blízké dárkovým poukazem na kurz malování a kreslení
FLY-OUT-BOX