MgA. Jiří Vávra
MgA. Jiří Vávra

Narodil se 25. 5. 1982 ve Strakonicích. Obrazy a umění obecně měl rád už v dětství. Studoval Střední výtvarnou školu v Písku a měl to štěstí poznat vynikajícího pedagoga Františka Doubka, který ho svým přístupem ke kresbě a malbě velmi ovlivnil. V roce 2006 nastoupil na Akademii výtvarných umění v Praze do ateliéru klasických technik prof. Zdeňka Berana. Nejvíce se zajímá o figurální malbu a portrét, ale nevyhýbá se ani jiným tématům.

Program výuky:

Ve svých kurzech a workshopech se zaměřuje na jednoduchý a promyšlený systém výstavby portrétu. Při malování tváře se všichni malíři setkávají více méně se stejnými problémy: barvy pleti, přené podání výrazu, rozcházející se osy... Při společné práci se snažit tyto problémy pojmenovat a překonat.MgA. Barbora Dohnalová
MgA. Barbora Dohnalová

*30.8.1991

Vzdělání:

2007-2011 Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská, Valašské Meziříčí, obor malba  
2010 Scuola Mosaicisti del Friuli, Itálie, obor mozaika  (stáž)
2012 – 2018 Akademie výtvarných umění v Praze, obor Malba III, prof. Rittstein

Jak říká má mamka, sotva jsem udržela tužku v ruce, už jsem ji nepustila. Od malička mě nejvíc ze všeho bavilo tvořit. Ať se jednalo o šití, keramiku či kreslení. Od raného věku jsem navštěvovala 3x týdně různé kurzy v Základní umělecké škole a v 15 letech jsem byla přijata na střední uměleckou školu, kde jsem započala studium malby. Můj záměr byl již od druhého ročníku na střední škole dostat se na Akademii výtvarných umění v Praze. To se mi splnilo v roce 2012, kdy jsem byla přijata na AVU do ateliéru Malby profesora Michaela Rittsteina, kde jsem strávila 6 velmi naučných ale i zábavných let. Naučila jsem se zde lépe zjistit, v čem vynikám a kam se v malířském stylu ubírat.

Styl, který užívám pro své díla je ilustrativní malba a symbolismus. V mých malbách usiluji o to, aby měly silnou atmosféru a bylo z nich také cítit určité tajemno a mystika. Důležitá je pro mne barevnost, kterou se mi lépe daří vykreslit náladu. Mé nejoblíbenější téma je malba a kresba dřevěných domů, obklopených krajinou, či skalami a také malba jejich interiérů.  Nejradši mám techniku olejomalby a užívám větších formátů pláten. Mimo malbu se věnuji také perokresbě a akvarelu. V minulosti jsem ilustrovala několik knih, a přispívala do různých časopisů a vytvořila i několik designů na CD kapel. Určitou dobu jsem se věnovala i tetování, avšak na to již po přijetí na AVU nezbyl čas. Doteď však pro kamarády vytvářím perokresebné návrhy na tetování.

Své zkušenosti si nechci nechat pro sebe, a ráda bych se o ně podělila s dalšími lidmi a pokud možno je naučila co nejvíce. Jak o přemýšlení o umění, tak o technice kresby a malby samotné.


www.barboradohnalova.comAteliér Praha 5, s.r.o.


Jeremiášova 2581/2, 155 00 Praha 5 - Stodůlky
Budova JEREMI SPORT
Telefon:   +420 602 614 855
E-mail:  info@atelierpraha5.cz
Jak se k nám dostanete
Metrem - stanice metra  Luka, 10 minut pěší chůze (700 m)
Metrem a autobusem od stanice metra Luka - 1 stanice autobusy linek 137, 142, 174, 255, 301, 352, 502, 504 - výstupní stanice Amforová, 50 m od Ateliéru
Vstup do ateliéru- hlavním vchodem do budovy ze strany parkoviště, podél recepce a restaurace do zadní části budovy

VÍCE O NÁS


Kde nás najdeteZveme Vás na zážitkový kurz "Malujeme v kavárně Kristian"
FLY-OUT-BOX