• images/1-carousel-kurzy.jpg

  1. Jak začít - krok za krokem

  Kurz základů kresby a malby pro úplné začátečníky je zaměřen na všeobecné základy výtvarného umění. Začínáme kresbou zátiší tužkou, uhlem nebo rudkou, pastelem, později přecházíme k malbě akrylovými barvami. Pokročilí mohou začít malbou. Přístup lektora je ke každému jednotlivci individuální.

 • images/2-carousel-kurzy.jpg

  2. Od kresby k malbě

  Kurz je určen pro všechny, kteří si chtějí osvojit výtvarné techniky, dozvědět se něco nového o technice a technologii malby nebo jen v příjemném prostředí relaxovat a tvořit. Probereme si perspektivu, linie a stínování a seznámíme se s technologií barev, podkladem, podmalbou, lazurami, lakováním a mícháním barev.

 • images/3-carousel-kurzy.jpg

  3. Klasická malba - akryl

  Seznamte se s malbou úžasných vlastností, vhodné pro začátečníky i pokročilé. Akrylová barva je rychleschnoucí, vodou ředitelné médium s vysokou krycí schopností, které lze aplikovat na hrubší papír, plátno, dřevo a jiné podklady. Kromě teorie o barvách se naučíte barvy míchat a vrstvit a naučíte se rozmanitým technikám.

 • images/4-carousel-kurzy.jpg

  4. Olejomalba pro začátečníky

  Kurz je zaměřen na základy výtvarného umění, zejména na olejomalbu, do jejichž tajů vás v průběhu kurzů zasvětíme. Co jsou to pasty a lazury, média, sfumato nebo kočičí jazýčky? To vše a mnohem více se dozvíte na našem kurzu, který je určen pro začátečníky i pokročilé! V kurzu si procvičíte i kresbu nebo malbu akrylem.

 • images/5-carousel-kurzy.jpg

  5. Kurz malby akvarelem

  Cílem kurzu je seznámit účastníky se základy malby akvarelem, průsvitnou, svěží a lehkostí oplývající technikou. Na začátku se seznámíme se základy, budeme pokračovat jednoduchou akvarelovou skicou a dále pak malbou květin, zvířat, zátiší, krajiny, portrétu podle fotografie a malbou motivu s abstraktním pozadím.

 • images/6-carousel-kurzy.jpg

  6. Kurzy pro děti od 4 let

  Děti si prostřednictvím zábavného tvoření zdokonalují jemnou motoriku a učí se soustředit svou pozornost na jednu konkrétní činnost. Vše je samozřejmě uzpůsobeno věku malých výtvarníků. Cílem je naučit děti základním vizuálním principům, aby si věděly rady s tím, jak přenést svoje nápady na papír.

 • images/7-carousel-kurzy.jpg

  7. Kurzy pro děti 6 - 15 let

  Rozvíjejte tvořivost Vašich dětí za pomoci zkušených profesionálních výtvarníků. V kurzu se dětem snažíme zprostředkovat první výtvarné zkušenosti zábavnou formou a umožnit jim seznámit se s různými technikami kresby a malby. Kurz vede zkušený výtvarník a lektor s širokou praxí ve výtvarných kurzech pro děti.

 • images/8-carousel-kurzy.jpg

  8. Prázdninové malování pro děti

  V průběhu tohoto týdenního prázdninového kurzu se děti zábavnou formou seznámí se všemi základními technikami malby a kresby. Každý den se budeme zabývat novými technikami a náměty. Kurzy jsou určeny všem dětem od 7, případně 4 let.

 • images/9-carousel-kurzy.jpg

  9. Příprava na talentové zkoušky

  Kurz je určen uchazečům o studium na školách s výtvarným zaměřením. Ať už se jedná o druhý stupeň základní školy, střední odborné školy s různým výtvarného zaměření nebo vysoké školy výtvarného umění, pedagogické fakulty apod. V kurzu se seznámíte s požadavky, kladenými při přijímacím řízení.

O pravideln

ý

ch kurzech


Pravidelné kurzy probíhají po celý školní rok, jednou týdně a jsou rozděleny do dvouměsíčních, na sebe navazujících cyklů (zpravidla 8 lekcí / cyklus). Přihlásit se můžete vyplněním přihlašovacího formuláře. Kurzy jsou organizovány dle Rozvrhu kurzů jako dvouhodinové nebo tříhodinové lekce a jejich podrobné popisy  naleznete v Popisech pravidelných kurzů.


Zameškáte-li z vážných důvodů nějakou lekci, můžete si ji samozřejmě nahradit. V případě, že se nemůžete na kurz dostavit, je třeba se nejpozději den předem telefonicky (+420 602 614 855) nebo E-mailem omluvit. Omluvené lekce si pak můžete nahradit v jakémkoli jiném termínu, jiný den v týdnu, na jakémkoli Vámi vybraném kurzu (včetně celodenních víkendových kurzů - workshopů). Lekce je nutné si nahradit do konce cyklu kurzu, který má student předplacen.


Počet účastníků v kurzu je i přes prostorný ateliér omezen na maximálně osm na jednoho lektora. Dvě místa jsou rezervována pro nahrazování zameškaných lekcí. Kurzovné za jeden cyklus vybraného kurzu (zpravidla 8 lekcí) je uvedeno v Rozvrhu pravidelných kurzů, kde rovněž naleznete informace o termínech jejich konání. Lekce si můžete zakoupit i jednotlivě. Aktuální ceny naleznete v Ceníku kurzů.  Veškeré pomůcky kromě pláten a olejových barev jsou zahrnuty v kurzovném.


U nás bezproblémově zaparkujete. Náš ateliér je dobře dostupný městskou hromadnou dopravou. Přímo v budově je restaurace, která nabízí bohatý sortiment studených a teplých nápojů a ve všední dny i stravování. Ateliér je vybaven kuchyňkou s lednicí, varnou konvicí a mikrovlnnou troubou.Ateliér Praha 5, s.r.o.


Jeremiášova 2581/2, 155 00 Praha 5 - Stodůlky
Budova JEREMI SPORT
Telefon:   +420 602 614 855
E-mail: info@atelierpraha5.cz
Jak se k nám dostanete
Metrem - stanice metra  Luka, 10 minut pěší chůze (700 m)
Metrem a autobusem od stanice metra Luka - 1 stanice autobusy linek 137, 142, 174, 255, 301, 352, 502, 504 - výstupní stanice Amforová, 50 m od Ateliéru
Vstup do ateliéru- hlavním vchodem do budovy ze strany parkoviště, podél recepce a restaurace do zadní části budovy

VÍCE O NÁS


Kde nás najdeteZveme Vás na zážitkový kurz "Malujeme v kavárně Kristian"
FLY-OUT-BOX