3. Klasická malba - akrylSeznamte se s malbou úžasných vlastností, která je vhodná pro začátečníky i pokročilé. Akrylová barva je rychleschnoucí, vodou ředitelné médium s vysokou krycí schopností, které lze aplikovat na hrubší papír, plátno, dřevo a mnoho jiných podkladů.


Co můžete od kurzu očekávat?
Kromě teorie o barvách samotných se naučíte akrylové barvy míchat a vrstvit - naučíte se rozmanitým technikám nanášení barvy na podklad. Pochopíte a vyzkoušíte si pojmy "lazura", "malba mokrým do mokrého", "impasto" a podobně.

Rozvrh jednotlivých lekcí se bude lišit dle osazenstva. Následující rozpis je tedy předběžným nástinem, který se přizpůsobí Vašim konkrétním potřebám.

1. lekce - Dozvíte se informace o akrylových barvách všeobecně, jakými způsoby je lze užít a co je k malbě touto technikou vhodné používat. Zvolíme společně vhodné podkladové médium (nejčastěji plátno) na které si za pomoci lektora rozvrhnete svou první skicovou kresbu. V této lekci se dozvíte, jakými technikami lze přenášet předlohu, či náčrt modelu na plátno. Pochopíte pojmy perspektiva, inverzní prostor, zlatý řez a dozvíte se mnoho jiných věcí i rad, jak úspěšně zachytit Vaši podkresbu.

2. lekce - Položíme na plátno svou první imprimituru - tedy podkladovou akrylovou malbu. Dozvíte se něco z teorie studených a teplých barev a jak je užívat pro podkladovou malbu.

Ostatní lekce - Dle zvolené techniky (impasto, lazurní malba, či malba alla prima) se budete učit vrstvit svou malbu. Vše s nápomocí a radou lektora, který Vám bude neustále při ruce.

Co vzít na kurz s sebou?
Můžete si vzít několik štětců rozdílných velikostí. Jaké konkrétní štětce, či pomůcky budete potřebovat, se dozvíte na první lekci a budete konzultovat s lektorem ohledně Vámi zvoleného námětu. Máte-li kvalitní fotopředlohu, kterou byste chtěli ztvárnit, vezměte ji s sebou na konzultaci též. Nezapomeňte na zástěru, plášť, či jakékoli ošacení, které si můžete ušpinit od barev.
Termíny konání kurzu a kurzovné.
Podrobný přehled všech aktuálně probíhajících kurzů naleznete na stránce s rozvrhem kurzů. Tam naleznete i ceny kurzů v dvouměsíčních cyklech. Jestliže jste již nalezli kurz, který Vás zaujal, můžete se přihlásit vyplněním přihlašovacího formuláře.

FOTOGALERIE
Ateliér Praha 5, s.r.o.


Jeremiášova 2581/2, 155 00 Praha 5 - Stodůlky
Budova JEREMI SPORT
Telefon:   +420 602 614 855
E-mail:  info@atelierpraha5.cz
Jak se k nám dostanete
Metrem - stanice metra  Luka, 10 minut pěší chůze (700 m)
Metrem a autobusem od stanice metra Luka - 1 stanice autobusy linek 137, 142, 174, 255, 301, 352, 502, 504 - výstupní stanice Amforová, 50 m od Ateliéru
Vstup do ateliéru- hlavním vchodem do budovy ze strany parkoviště, podél recepce a restaurace do zadní části budovy

VÍCE O NÁS


Kde nás najdeteZveme Vás na zážitkový kurz "Malujeme v kavárně Kristian"
FLY-OUT-BOX