4. Olejomalba pro začátečníkyKurz je zaměřen na základy výtvarného umění, zejména na OLEJOMALBU! Seznámíme s jejím vývojem a zodpovíme si všechny otázky týkající se této úžasné techniky. Co jsou to pasty a lazury, média, sfumato nebo kočičí jazýčky? To vše a mnohem více se dozvíte na našem kurzu, který je určen pro začátečníky i pokročilé! V rámci kurzu si procvičíte i kresbu nebo například malování akrylem.


Program kurzů olejomalby:
Program výuky je volný a studenti ho nemusí striktně dodržovat. Pokud sami přijdou s vlastním návrhem, nápadem či tématem co by chtěli malovat, lektor jim samozřejmě vyjde vstříc.

1. lekce: Seznamovací lekce. Kresba podle reálného zátiší. Na tuto lekci žádné pomůcky nepotřebujete. Vše kromě plátna Vám zdarma zapůjčíme v ateliéru. Lektor Vám během lekce podrobně vysvětlí, co budete potřebovat na následující lekce, kdy už začneme s olejomalbou.

2. lekce: Teorie olejomalby. Seznámení s technologií, vrstvami obrazu od blintrámu po závěrečný lak. Sestavení blintrámu a šepsování či jiná příprava Vašich pláten pro olejomalbu. Konzultace a výběr témat, předloh pro malování.

3. lekce: Předkresba, imprimitura, podmalba. Pravidla a materiály vhodné pro předkreslování a vše o akrylové podmalbě. Praxe.

4. lekce: Začínáme s olejem. Dokončení podmalby, začínáme s první vrstvou olejových barev. (Závisí na rychlosti účastníků. Kdo chce, může si s podmalbou hrát i několik lekcí. Záleží jen na Vašem přání. Mnohým studentům se podaří namalovat i více obrazů.) Pravidla míchání barev, seznámení se s pigmenty, ředidly a médii.

5. lekce: Pokračování v olejomalbě - zákonitosti olejomalby. Učíme se druhy štětců a jejich správné používání. Použití špachtle a malířských nožů je neméně důležité. Učíme se napojovat jednotlivé úseky malby a také systém výstavby obrazu od pozadí k prvnímu plánu. Snažíme se vyjádřit objem a prostor daný každou jednotlivou předlohou.

6. lekce: Kompozice a perspektiva. Směřujeme k dokončení základní vrstvy olejomalby. Zaměřujeme se na detaily v popředí, zároveň dbáme na dodržení kompozice a perspektivy!

7. lekce: Lazury. Uzavíráme základní vrstvu malby, dokončujeme. Učíme se lazury, vhodné štětce a media pro lazury. Upravujeme barevnost kompozice a hloubku barev. Je kladen důraz na detail, kompozici, světlo, atmosféru.

8. lekce: Dokončení. Jsme hotovi s lazurami a případnými přemalbami, dokončujeme obrazy. Tématem této lekce jsou také druhy a využití závěrečných laků.

Co s sebou na kurz?
Přineste si s sebou plátno nebo desku s plátnem. Všechny ostatní materiály v základním rozsahu Vám pro první lekci poskytneme v našem ateliéru. Pokud máte svoje oblíbené štětce či paletu, špachtli nebo další nástroje, na které jste zvyklí, neváhejte si je vzít s sebou, ať se Vám u nás příjemně pracuje. Během první lekce Vám lektor vysvětlí vše, co budete na kurz potřebovat. Vezměte případně na ukázku své domácí práce. Můžeme si o nich popovídat. (Není to podmínkou).
Termíny konání kurzu a kurzovné.
Podrobný přehled všech aktuálně probíhajících kurzů naleznete na stránce s rozvrhem kurzů. Tam naleznete i ceny kurzů v dvouměsíčních cyklech. Jestliže jste již nalezli kurz, který Vás zaujal, můžete se přihlásit vyplněním přihlašovacího formuláře.

FOTOGALERIE
Ateliér Praha 5, s.r.o.


Jeremiášova 2581/2, 155 00 Praha 5 - Stodůlky
Budova JEREMI SPORT
Telefon:   +420 602 614 855
E-mail:  info@atelierpraha5.cz
Jak se k nám dostanete
Metrem - stanice metra  Luka, 10 minut pěší chůze (700 m)
Metrem a autobusem od stanice metra Luka - 1 stanice autobusy linek 137, 142, 174, 255, 301, 352, 502, 504 - výstupní stanice Amforová, 50 m od Ateliéru
Vstup do ateliéru- hlavním vchodem do budovy ze strany parkoviště, podél recepce a restaurace do zadní části budovy

VÍCE O NÁS


Kde nás najdeteZveme Vás na zážitkový kurz "Malujeme v kavárně Kristian"
FLY-OUT-BOX