4. Kurz krajinomalbyKrajinomalba je klasickou disciplínou, která nikdy neztratí na své důležitosti i oblibě. Nezáleží na Vašich předchozích zkušenostech s malbou - vítáni jsou jak začátečníci, tak pokročilí, a není třeba se obávat, zda vše zvládnete.


KURZ NENÍ V TOMTO CYKLU OTEVŘEN.

Náš kurz
je v první řadě určen pro všechny s kladným vztahem k přírodě. Řekneme si základní fígle, jak vyzrát na všechna úskalí i skály, a společně vším projdeme krok po kroku, včetně malířských technik dle Vašeho přání. Léto se pomalu blíží a houbařská sezóna nikdy není jistá - se stojanem a barvami ale můžete vyrazit do lesa vždycky!

Krajinomalba je široký pojem. Nejde jen o stromy a lesy, jsou to i louky, pole, potůčky, skály, moře, pouště, ale i třeba pohled na město či vesnici. Postupně si řekneme něco o teorii barev a jak je míchat, jak dosáhneme iluze prostoru a atmosféry daného místa, nebo proč obzvlášť u krajinomalby platí pravidlo, že méně je více.

Popovídáme si i o malířských podkladech a který je pro danou techniku nejvhodnější, jak postupovat při malbě akrylem, olejem nebo akvarelem a co nám které médium dovolí. Nebude ale problém začít v prvních lekcích třeba jen kresbou tužkou nebo pastelem - záleží jen na Vás, na jakou techniku se budete cítit a co si budete přát osvojit.

Co s sebou na kurz?
Co si na kurz vzít s sebou? Pro začátek si přineste kvalitní barevnou fotografii a její černobílou kopii. Může se jednat o Vaše oblíbené místo, panorama z dovolené nebo malbu/kresbu krajiny od Vašeho oblíbeného autora. Pokud si náhodou zapomenete donést podklady, budeme mít v záloze fotografie pro Vás už připravené.

Dále si doneste vhodný podklad pro zvolenou techniku - napnuté malířské plátno, dále papír na kresbu, pastel či akvarel. Základní barvy, štětce i ředidla jsou v ceně kurzu. Pokud ale máte své oblíbené štětce a barvy, neváhejte si je donést. Nezapomeňte také na pracovní oblečení.
Termíny konání kurzu a kurzovné.
Podrobný přehled všech aktuálně probíhajících kurzů naleznete na stránce s rozvrhem kurzů. Tam naleznete i ceny kurzů v dvouměsíčních cyklech. Jestliže jste již nalezli kurz, který Vás zaujal, můžete se přihlásit vyplněním přihlašovacího formuláře.

FOTOGALERIE


 

 

ROZVRH PRAVIDELNÝCH KURZŮ


AKTUÁLNÍ CYKLUS PŘÍŠTÍ CYKLUS
* Uvedené ceny jsou platné pro případ zakoupení celého dvouměsíčního cyklu. Můžete si však zakoupit pouze i jednotlivé lekce. V takovém případě činí cena jedné dvouhodinové lekce 480,- Kč a tříhodinové 650,- Kč.

ATELIÉR PRAHA 5, s.r.o.


Jeremiášova 2581/2, 155 00 Praha 5 - Stodůlky
Budova JEREMI SPORT
Telefon:   +420 602 614 855
E-mail:     info@atelierpraha5.cz

JAK SE K NÁM DOSTANETE
METREM - stanice metra  Luka, 10 minut pěší chůze (700 m)
METREM + AUTOBUSEM od stanice metra Luka - 1 stanice autobusy linek 137, 142, 174, 255, 301, 352, 502, 504 - výstupní stanice Amforová, 50 m od Ateliéru
VLASTNÍM VOZEM - přímo vedle našeho sídla, budovy JEREMI SPORT je velké, bezplatné parkoviště
VSTUP DO ATELIÉRU - hlavním vchodem do budovy ze strany parkoviště, podél recepce a restaurace do zadní části budovy

VÍCE O NÁS


KDE NÁS NAJDETEObdarujte své blízké dárkovým poukazem na kurz malování a kreslení
FLY-OUT-BOX