6. Kurz abstraktní malbyAbstraktní malba nemusí být jen nějaká mazanice na plátně, ale může být zajímavá i pro oko diváka například barevností, rytmem, prostorem…


Program kurzu:

Budeme vycházet z reálné předlohy, jakou je například krajina, město, figura. Daný motiv se však pokusíme zjednodušit na základní barvy a tvary. Zjistíme, že předlohou však nemusí byt pouze konkrétní věc, ale i vzpomínka, nebo emoce, úryvek z knížky a podobně.
Předem si nakreslíme několik návrhů na papír A4, kde si ujasníme kompozici, vybereme si nejlepší motiv, který budeme následně malovat na plátno.

Budeme řešit barevné i světelné hodnoty, vysvětlíme si, jak funguje monochromní barevnost (v jednom odstínu) tak i komplementární (barvy, které jsou proti sobě v maximálním kontrastu).

Naučíme se nejen pracovat s barvami, ale vyzkoušíme si i různé techniky od lepení pásek na plátno (lze využit v geometrické abstrakci) až po dripping (cákaní barev na plátno). Pokusíme se o gestickou malbu, kde hraje hlavní roli tah štětce, nebo práce s valéry, to znamená vrstvení jednotlivých barev. 

Tvůrčí proces je nesmírně zábavný, na tomto kurzu si budete moc užit radost z barev a tvarů. Fantasie si neklade meze. Abstraktní obraz může být složitý, ale i jednoduchý, výrazně barevný, ale třeba i složený ze dvou barev.
 
Co s sebou na kurz?
Malířské plátno napnuté na rám o maximálním rozměru 70 x 100 cm a média pro práci s akrylovými barvami. Štětce, špachtle a stěrky jsou k dispozici v ateliéru. Pokud máte svoje oblíbené nástroje (štětce, špachtle, stěrky), na které jste zvyklí, neváhejte si je vzít s sebou, ať se Vám u nás příjemně pracuje.
Termíny konání kurzu a kurzovné.
Všechny kurzy začínají v 10.00 hodin a končí obvykle v 16.00 hodin.  Podrobný přehled všech aktuálně nabízených víkendových kurzů naleznete na stránce s rozvrhem víkendových kurzů. Tam naleznete i ceny a trvání jednotlivých kurzů. Jestliže jste již nalezli kurz, který Vás zaujal, můžete se přihlásit vyplněním přihlašovacího formuláře. 

 

ROZVRH VÍKENDOVÝCH KURZŮ

* Kurzovné při platbě v hotovosti na místě - před zahájením kurzu je navýšeno o 150,- Kč. Pouze při platbě předem je však místo na kurzu závazně rezervováno. Děkujeme za pochopení.
** Podrobné informace o délce jednotlivých kurzů získáte zde.

ATELIÉR PRAHA 5, s.r.o.


Jeremiášova 2581/2, 155 00 Praha 5 - Stodůlky
Budova JEREMI SPORT
Telefon:   +420 602 614 855
E-mail:     info@atelierpraha5.cz

JAK SE K NÁM DOSTANETE
METREM - stanice metra  Luka, 10 minut pěší chůze (700 m)
METREM + AUTOBUSEM od stanice metra Luka - 1 stanice autobusy linek 137, 142, 174, 255, 301, 352, 502, 504 - výstupní stanice Amforová, 50 m od Ateliéru
VLASTNÍM VOZEM - přímo vedle našeho sídla, budovy JEREMI SPORT je velké, bezplatné parkoviště
VSTUP DO ATELIÉRU - hlavním vchodem do budovy ze strany parkoviště, podél recepce a restaurace do zadní části budovyKDE NÁS NAJDETEObdarujte své blízké dárkovým poukazem na kurz malování a kreslení
FLY-OUT-BOX