9. Příprava na talentové zkouškyKurz přípravy na talentové zkoušky je primárně určen uchazečům o studium na školách s výtvarným zaměřením.  Ať už se jedná o druhý stupeň základní školy, střední odborné školy s různým stupněm výtvarného zaměření nebo vysoké školy výtvarného umění, pedagogické fakulty apod. Zároveň Vás v kurzu seznámíme s požadavky, které na Vás budou kladeny při přijímacím řízení.


Na workshopu "Příprava na talentové zkoušky" se zaměřujeme na kresebné techniky. Budeme používat úhel, tužku a grafitové tuhy. Studenti budou kreslit podle reality, nebo menší kresby architektury a interiéru podle fotografií. Kurz je samozřejmě určen i všem ostatním, kteří si chtějí systematicky osvojit základy kresby a malby.

Zaměříme se také na perspektivu a vysvětlíme si, jak funguje, jak vést správně linku a osvojíme si stínování. Naučíme se, jak správně umístit kresbu do formátu a jak vnímat obraz jako celek.

Jasně a srozumitelně si vysvětlíme vlastnosti barev a jejich míchání, schnutí vrstev, lazurování a lakování. Naučíme se pracovat se štětcem. Osvojíme si jejich různé typy a stopy, kterých lze štětcem dosáhnout.

Řekneme si, jak vnímat vztahy ve složitějších zátiších a jak je přenést do kresby. Dozvíme se, jak připravit portfolio. Co by tam mělo být a co naopak nemělo. Ukážeme si, jak správně adjustovat kresby a jaké na to jsou potřeba materiály. K dispozici jsou také busty, lebka a modely rukou, které byste si měli určitě alespoň jednou před zkouškami zkusit nakreslit.

Za lekci bychom měli vytvořit několik kreseb, které se dají zařadit do portfolia na přijímací řízení. K jednotlivcům přistupujeme individuálně a přizpůsobíme celodenní práci úkolům, které potřebují co nejvíce nacvičit.

Co s sebou na kurz?
Pokud máte specifické zadání a přání něco konkrétního vytvářet, prosím, předem si připravte předlohy či vytištěné materiály. Vše ostatní pro Vás bude připraveno v ateliéru.


Termíny konání kurzu a kurzovné.
Všechny kurzy začínají v 10.00 hodin a končí obvykle v 16.00 hodin.  Podrobný přehled všech aktuálně nabízených víkendových kurzů naleznete na stránce s rozvrhem víkendových kurzů. Tam naleznete i ceny a trvání jednotlivých kurzů. Jestliže jste již nalezli kurz, který Vás zaujal, můžete se přihlásit vyplněním přihlašovacího formuláře.
priprava-talentovky-1
priprava-talentovky-2
priprava-talentovky-3
priprava-talentovky-4
priprava-talentovky-5
priprava-talentovky-6
priprava-talentovky-7
priprava-talentovky-8
priprava-talentovky-9
priprava-talentovky-10
priprava-talentovky-11
priprava-talentovky-12
priprava-talentovky-13

FOTOGALERIE
Ateliér Praha 5, s.r.o.


Jeremiášova 2581/2, 155 00 Praha 5 - Stodůlky
Budova JEREMI SPORT
Telefon:   +420 602 614 855
E-mail:  info@atelierpraha5.cz
Jak se k nám dostanete
Metrem - stanice metra  Luka, 10 minut pěší chůze (700 m)
Metrem a autobusem od stanice metra Luka - 1 stanice autobusy linek 137, 142, 174, 255, 301, 352, 502, 504 - výstupní stanice Amforová, 50 m od Ateliéru
Vstup do ateliéru- hlavním vchodem do budovy ze strany parkoviště, podél recepce a restaurace do zadní části budovy

VÍCE O NÁS


Kde nás najdeteZveme Vás na zážitkový kurz "Malujeme v kavárně Kristian"
FLY-OUT-BOX